• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/IslamOkulucom

Es Selamun Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

ÜYELİK GİRİŞİ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret308183
KATEGORİLER
KUR'AN HARF ve HAREKELERİ

SİTEYE TAM ULAŞIM
SİTE DİLİNİ DEĞİŞTİR
English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

+Facebookta Beğen

ANASAYFA

KABE-İ MUAZZAMA SANAL TUR
 
Değerli Alim AbdulHay (r.a) Hazretlerinin 37. Eseri olan Tevsirü Mecmu adlı kitabında küfür etmek anında olan olayları bize şöyle naklediyor. - Kişi bir an sinirlenip hasımına ağır sözler söyleyince ve bu sözler hasımının eşi ve çoçuklarına yönelik hakaretlerse,o hakaret edenin meleği ona dört yılan çıkarır cehennemin dibinden.bu yılanlar kabirde cuma hariç o küfürde bulunanı sırtından ısırıp kabir eziyeti ederler. Küfür eden ezan anında küfür ederse ve eşi hamileyse çoçuğu şaşı olarak dünyaya gelir.kendiside sebepsiz bayılma illetine tutulur.Bunun nedeni meleği o küfredenin göbek geliğinden içeri cehennem sıkıntısı sokmuştur.bu kişi nereye gitse hep içinde sıkıntı olur.
1)Peygamber efendimiz beddua etti mi? 2)Birine beddua için, (Seni Allah'a havale ediyorum) demek, uygun olur mu? 3)(Duanla yaşamıyorum ki, niye bedduanla öleyim) sözü uygun mudur? 4)Annem ve babam, beddua edip vefat ettiler. Bu bedduanın zararlarından kurtulmak ve bana haklarını helâl etmeleri için ne yapmam gerekir? 5)Bazı hadis-i şeriflerde lanet olsun deniyor. Lanet etmek ne demektir? Kötü anne babanın iyi olan çocuğuna yaptığı beddua kabul olur mu? 6)(Ana-baba, mazlum ve misafirin duası kabul olur) buyuruluyor. Bu insanlar haksız olarak beddua ederlerse yine mi kabul olur? 7)Babam beddua etti. Sonra öldü. İşim rast gitmiyor, bunun çaresi nedir? VE BİR ÇOK SUAL VE CEVAPLARI
Her ne kadar resmi nikah diye adlandırdığımız nikah önemli olsada asıl kıyılması gereken nikahın dini nikah olduğunu unutmamalıyız. Resmi nikahtan sonra veya önce dini nikahımızıda kıymamız gerekmektedir. Halk arasında imam nikahı diye adlandırılan dini nikah müslümanlığın bir gereğidir ve uyulması gerekmektedir. Dini nikahında resmi nikah gibi kıyılabilmesi için bazı gereklilikler vardır. BUNLAR;
Sual: (Allah’tan sabır istenmez, çünkü sabır istemek, bela istemek demektir. Buna herkesin gücü yetmez) deniyor. Sabır istemek kötü müdür?
İki kardeş vardı. Yatalak annelerine bir gece biri, diğer gece öteki bakacaktı. Öyle anlaşmışlardı. Abid olan nafile ibadete çok düşkündü, sabaha kadar ibadet ederdi. Bunun için, kardeşine, (Bugün de anneme sen hizmete devam et, ben de yine ibadet edeyim) derdi.
Cuma, Müslümanlarca bir bayram günüdür. Bu mübarek günde Müslümanlığın varlığı, birliği, güzellikleri tecelli eder. Bu hayırlı günde mükellef olan Müslümanlar, cami ve mescidlerde toplanırlar, hutbeleri dinleyerek faydalanırlar. Hep birlikte cuma namazını kılarlar, sonra ya başka ibadetlerle meşgul olur veya birbirini ziyaret ederler yahut kendi işlerine dönerler.
İmam efendi konusu sağlık olan cuma fetfasında cemaate beni şikayet etmesseniz eğer sizlerle bir yerde okuduğum sigara hakkında bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum dedi cemaatten söz aldı ve bu yazıyı okudu anlattı. Ve ardından şikayet edildi Açığa alınma riski var TAKDİR ALLAHINDIR HER ANIMIZ BİR İMTİHANDAN İBARETTİR UNUTMAYALIM
Sual: (Sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım) kudsi hadisine, kim niye karşı çıkıyor? CEVAP Resulullahın üstünlüğünü anlamayan veya ona düşman olan yahut hadis-i şeriflere rastgele uydurma diyenler, karşı çıkar. Âdem aleyhisselam, Arşta gördüğü nurun mahiyetini sual etti. Hak teâlâ buyurdu ki: (Bu nur, gökte Ahmed, yerde Muhammed denilen, zürriyetinden bir peygamberin nurudur.
 3 
SAAT
SİZE SUNDUKLARIMIZ
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 23°